Turnaj světového poháru v německém Darmstadtu

Výprava hráčů Headisu CZ a SK tentokrát zavítala do Darmstadtu, kde jsme bojovali o další body do světového žebříčku.
Bohužel jsme jeli oslabení o dvojnásobného mistra republiky Pavla Stejskala, který se nemohl účastnit z pracovních důvodů.
Dámská část výpravy opět potvrdila, že Headis made in Czech v ženském podání je právem druhou nejlepší zemí na světě.
 
Barbora Boháčková – BE, opět potvrdila stoupající formu a jen těsně jí utekl postup do play oof mezi nejlepších 16.
Kateřina Boháčková – Duckcommander se dokázala mezi nejlepších 16 probojovat i přes měsíční tréninkový výpadek způsobený zraněním zad. Soupeřkou jí v osmifinále byla trojnásobná mistryně světa Red hot CHilli missing pepper.
Martina Ambrožová – Tableminnie byla velmi blízko postupu do bojů o nejcennější trofej. Bohužel v krásném, dramatickém čtvrtfinále, podlehla po boji 12-14 ve třetím setu hráčce číslo 1. světového žebříčku a současné mistryni světa Klausi ze Španělska.
 
Kategorie žen byla neuvěřitelně nabitá, z prvních světové 20 chyběly jen čtyři hráčky a tak výsledky našich  děvčat zasluhují obdiv.
Mužská část výpravy také zanechala výraznou stopu v Darmstadtu, když v obrovské konkurenci 120 hráčů vybojoval Jakub Hájek a slovenská jednička Denis Kurek osmifinále. Borci sehráli opravdu vynikající turnaj, ve skupinách nenašli přemožitele a poradili si s hráči, kteří jsou v žebříčku před nimi. Za zmínku stojí výhra Jakuba Hájka nad zakladatelem Headisu René Wegnerem, když mu náš borec nedal prakticky šanci.
 
Matěj Juriga, nováček ve slovenské reprezentačním dresu se teprve seznamuje s těžkými soupeři, ale i tak předvedl několik kvalitních zápasů. Vedení Headisu šéftrenér reprezentací Luděk Boháček a předseda Headisu Aleš Karásek se tentokrát soustředilo spíše na coaching hráčů, svoje zápasy ve skupinách prohráli a budou muset v další přípravě tak zabrat, aby příště neodcházeli s prázdnou.
 
Jaroslav Zukal
místopředseda Headis CZ
 

Facebook komentáře

příspěvků