Světový pohár Göttingen Německo 3.3.2018

3.3. vyrazila výprava Headis CZ do Göttingenu. Bohužel na poslední chvíli museli z pracovních důvodů odříct svoji účast Lenka Lazarová a Zdeněk Pohorský, ale i tak odjíždělo 7 hráčů bojovat o body do světového žebříčku.
 
Všichni až na jednoho uspěli. Nejstarší účastník turnaje Aleš Karásek – Baldhead, jako jediný nepostoupil do vyřazovací části turnaje, když v rozhodujícím utkání prohrál 7:11 ve třetím setu.
 
Světovou kvalitu v kategorii mužů potvrdili naši nejlepší Pavel Stejskal a Jakub Hájek, postoupili do TOP 32, kde jim vystavili stopku hráč číslo 1. Headsinfarkt a hráč číslo 3. světového žebříčku Pressure Pete. Druhý nejstarší hráč turnaje Luďa Boháček vybojoval postup mezi 64 nejlepších a potvrdil tak  nadvládu českého Headisu v kategorii veteránů :-D. Nad jeho síly byl pak druhý hráč světa Sebastian Headdel.
 
Naše ženy na světovém poháru potvrdily, že česko-moravský Headis je v ženské kategorii druhou nejúspěšnější zemí na světě.
Kateřina Boháčková dosáhla svého životního výsledku mezi dospělými a probojovala se mezi 8 nejlepších!! Tvrdá poctivá dřina v přípravě se Kačky začíná projevovat a je jen otázkou času, kdy bude patřit mezi světovou špičku a takové výsledky budou pravidlem. Martina Ambrožová potvrdila svoje kvality postupem do best 16. V dramatickém zápase o TOP 8 jí proklouzl postup těsně mezi prsty.
Vynikající výkon předvedla Barbora Boháčková, které v premiéře na turnaji světového poháru jen těsně unikl postup do vyřazovacích bojů.
V každém turnaji světového poháru jsou oceněni dva hráči za mimořádné výkony a jedním z nich byla právě Barbora Boháčková. Po dloudobém zranění absolvovala svůj první turnaj na mezinárodní scéně a prezentovala se skvělým Headisem. Jedná se o skvělý úspěch, byla vybrána ze 120 účastníků.
 
     Aleš Karásek 
     předseda Headis CZ/SK
     člen předsednictva světové federace Headis
 

Facebook komentáře

příspěvků