Naše tři Grázie se v kategorii žen rozhodně neztratily

Čerstvá juniorská mistryně světa Veronika Vávrová – Headache, měla hned druhý den po svém úspěchu možnost okusit kvalitu soupeřek mezi
dospělými a poznat rozdíl v kvalitě.
Jako již tradičně je soutěž žen velmi vyrovnaná a na velmi vysoké úrovni. Minimálně 8 žen má možnost získat světový titul a tak je turnaj do posledního momentu vyrovnaný a atraktivní. Veronika se rozhodně neztratila a postup do playoff mezi 32 nejlepších byl sladkou odměnou za předvedené výkony. První kolo pro Veroniku znamenalo konec mistrovství, ale vzhledem k soupeřce, jedné z favoritek turnaje The Big Bad Head, se nemá za co stydět a mohla být s učinkováním na MS spokojena.
Barbora Boháčková – BE, absolvovala své první mistrovství světa a stejně jako Veronika, předvedla kvalitní bojovné výkony a během jednoho roku se propracovala do TOP 25, kam předvedenou hrou dnes již určitě patří. První kolo playoff pro Barču bylo tentokrát nad její síly, los byl nemilosrdný, když soupeřkou byla Mini Milk, světová špička. Ovšem německá hráčka musela o vítězství tvrdě bojovat, protože Barča předvedla svůj nejlepší výkon na turnaji a značně Mini Milk potrápila.
Dvojnásobná juniorská mistryně světa Kateřina Boháčková – Duckcommander potvrdila, že se pomalu dostává mezi nejlepší hráčky světa a je s ní nutno v dalších turnajích počítat. Zápas ve skupině proti tradiční soupeřce, kterou jí los skoro vždy přidělí, hráčce číslo 1. světového žebříčku španělce Klausi, patřil k jedněm z nejlepších ve skupinách. Těsná prohra nemusela Kačku mrzet, protože bylo vidět značné zlepšení oproti jejich loňskému souboji.
Prvním kolem playoff prošla Kačka s naprostým přehledem, ovšem těžký los ji přidělil soupeřku, která byla zatím nad její síly a tak do čtvrfinále postoupila několikanásobná mistryně světa Red Hot Chilly Missing Pepper. Duckcommander dokázala, že se s ní musí v budoucnu počítat. Dnes již patří mezi 15 nejlepších hráček světa. Vybudovala si mezi soupeřkami značný respekt a už jen malý krůček chybí k proniknutí do absolutní světové špičky.

Facebook komentáře

příspěvků