MS muži ČR Kaiserslautern 29.6.-30.6.2018

Tradičně nejpočetnější výprava po Německu, byla i tentokrát mužská reprezentace Headis CZ.
Začneme asi od nejmladšího hráče výpravy, kterým byl junior Jakub Hájek – Kouba. Díky třetí
příčce na MS juniorů, se automaticky kvalifikoval do hlavní soutěže mužů. Los byl nemilosrdný a v mezinárodní skupině mu přidělil, dva německé hráče, v současné době nejlepšího borce ze Švýcarska a slovenského reprezentanta, sparing partnera z tréninku, Mateje Noska.
Kouba prokázal svoje kvality a dokázal z této skupiny postoupit do playoff, když dva zápasy prohrál pouze těsným rozdílem 1:2 na sety. V prvním kole play off ho čekal hráč ze světové špičky Michael Headson. Zápas vrcholné světové úrovně bohužel nedopadl pro Jakuba vítězně, po neuvěřitelné bitvě podlehl 1:2 na sety, ale opět ukázal, že už má nakročeno mezi nejlepší i v kategorii mužů. Stálice našeho Headisu Jarek Zukal – Badneck, měl bohužel nepříznivý los v kvalifikaci a i přes veškerou bojovnost, mu unikl postup do hlavní soutěže o pouhý jeden vítězný set. Patří mu poděkování za předvedenou hru a obrovskou podporu hráčům, kteří se dostali do hlavní části mistrovství!
Pavel Stejskal – Duckbetty, dvojnásobný mistr ČR, bronzový z ME 2016, opět nezklamal a potvrdil, že právem patří do širší světové špičky a mimo německé hráče, patří k nejlepším na světě. I přes velké zranění, které můžete vidět na fotkách, vybojoval postup z kvalifikační skupiny bez zaváhání a mohl tak pokračovat v hlavní soutěži.
Zápasy v těžké skupině byly náročné a po slibném začátku se začalo projevovat bolestivé zranění a těsné prohry 1-2 na sety ve dvou zápasech stály Pavla druhou příčku ve skupině a lehčího soupeře do prvního kola playoff. Tam narazil na dvojnásobného juniorského mistra světa Nomita, který již dovršil 18 rok, takže nastupuje pouze v kategorii mužů, ale i tam patří mezi 20 nejlepších na světě. Pavel bojoval, překonal bolest, ale tentokrát to na německého hráče nestačilo. Nejstarší účastník MS, předseda Headis CZ/SK, Aleš Karásek, hrál již svůj pátý šampionát. Tentokrát to byl on, komu přál los jak v kvalifikační skupině, tak v hlavní soutěži. Tři vítězné zápasy v kvaldě a dva vítězné ve skupině hlavní soutěže, znamenaly postup do playoff mezi 64 nejlepších. První kolo vyřazovacích bojů už bylo nad síly veterána a po jasné prohře s Bobem Headmasterem, hráčem TOP, mohl jít povzbuzovat spoluhráče v dalších bojích. Nutno dodat, že k postupu pomohlo odstoupení argetinského reprezentanta, velkého sympaťáka a fanouška našeho Headisu Diega Gutierreze, který se před rozhodujícím zápasem zranil a nemohl tak v přímém souboji Baldheada vyzvat.
Přicházíme k druhému nejstaršímu účastníkovi MS, šéftrenérovi reprezentací, Luďkovi Boháčkovi. Tento borec zaslouží absolutorium, protože kromě hraní vlastních zápasů, stíhá koučovat i ostatní hráče a výrazným způsobem se podílí na jejich úspěších. I přes velmi náročný los prošel kvalifikací a postoupil do druhého dne turnaje. Bohužel mu los nepřál ani v hlavní části a tak jedno vítězství nestačilo na postup do playoff, ovšem nechybělo moc a mohl si zahrát i vyřazovací část.
DJ Bohys, jak mu již z hráčů z celého světa jinak neřekne, získal mezi headisovou komunitou obrovskou popularitu, nemá problém povzbuzovat a koučovat i naše kamarády z jiných zemí a to je právě to unikátní na Headisu.

Facebook komentáře

příspěvků