Historie

Termín Headis ( složený ze slova angl. Head = hlava a koncovky slova něm.Tischtennis = stolní tenis ), byl vynalezen v roce 2006 studentem Univerzity sportu  René Wegnerem ze Saarbrückenu. Nápad vznikl na přírodním koupališti v Kaiserslauternu. Sousedící fotbalové hřiště bylo obsazené, tak vzal René fotbalový míč a šel s kamarádem hlavičkovat na pinpongový stůl přes síťku. V rámci svých sportovních studií rozvinul myšlenku se spolužákem Felix Weinsem v roce  2007 dále. Díky tomu, že byl Headis zahrnut  v roce 2008 do programu Univerzity Sportu v Saarbrückenu, se začal tento sport rozšířovat po celém Německu.

Vzhledem k tomu, že je Headis velmi jednoduchý a každý pochopí princip rychle, mohou ho hrát všichni. Díky tomu  popularita Headisu nadále roste a  každým dnem si Headis získává nové stoupence

Obrovský ohlas zaznamenal Headis  v únoru 2010 jako finalista největší světové start-up soutěže ve sportovním průmyslu, ISPO BrandNew Award v Mnichově. Do velkého povědomí se dostal Headis díky vystoupení v jednom z nejsledovanějších pořadů v německé televizi na  Schlag den Raab na Pro7. Prostřednictvím veletrhů  YOU v Berlíně nebo  gamescom v Kolíně nad Rýnem se dostal Headis mezi mladé lidi. V současné době píše vynálezce Headisu a držitel celosvětového patentu René Wegner na disertační práci na téma „Rozvoj trendových sportů“ a zkoumá problematiku z vědeckého hlediska.

Facebook komentáře

příspěvků