Headis CZ a SK 2017

Nezadržitelný rozvoj Headisu v celém světě, obrovský nárůst popularity, zvýšený zájem sponzorů a médií, to jsou hlavní momenty, které v letošním roce zcela jistě posunou Headis o několik dalších mílových kroků vpřed.

V nastávající sezóně nás čeká mnoho novinek nejen ve světě, ale také na domácí scéně.

Poprvé se v rámci spolupráce odehrají společné turnaje českomoravských a slovenských hráčů v Bratislavě. Pokud to nabitá termínová listina dovolí, budou dva. Turnaje budou open, mohou se účastnit všichni hráči, nehledě na postavení v žebříčku. Turnaje budou zařazeny do kategorie “ A „,   stejně jak Mistrovství České i Slovenské republiky. Znamená to tedy, že žebříček bude společný.

Počet turnajů v ČR bude teprve upřesněn, několik pevných termínů již naleznete v kalendáři na webu www.headis.cz. U údalostí, kde je datum prvního v měsíci, není ještě určeno pevné datum, bude doplněno nejpozději koncem února.

Pevné termíny jsou zatím čtyři – narozeninový turnaj 12.2., slunovratový turnaj 17.6., summer beach challenge 12.8. a vánoční turnaj 16.12. Historicky první MASTERS ČR se odehraje pravděpodobně v měsíci květnu. Původně na leden plánované MASTERS muselo být odloženo z důvodu kolize v termínové listině. Hostitelem je areál hotelu Prométheus v Brně, kde se pokusíme o vytvoření diváckého rekordu na návštěvě headisového turnaje. Vítěz a finalista, získávají možnost reprezentovat ČR na ME v Headisu v Kostnici. První čtyři hráči z mužského MASTERS a finalistky ženského MASTERS, si zajistí účast v reprezentačním dresu na MS v Kaiserslauternu, cesta a ubytování hrazené pořadatelem a Headis CZ.

Vzhledem k rozrůstajícímu se poli účastníků není ještě jasné, zda počet bude hráčů na MS omezen nebo zda bude možné reprezentovat ČR ve větším počtu hráčů než 6. Další země, které se oficiálně připojily a jejichž hráče uvidíme na MS jsou Slovensko, Holandsko, Anglie, Rakousko, pravděpodobně Čína a USA.

O termínu a místo druhého Mistrovství ČR není ještě rozhodnuto.

Absolutní headisovou senzací pro rok 2017 je zařazení Bruselu a Prahy do turnajů světové série! O dalších evropských městech se vedou jednání.

18.2. bude hostem turnaje světové série Brusel a s největší pravděpodobností 20.5. Praha. Turnaje jsou open, což znamená, že se může přihlásit každý hráč a hráčka. Zvláště Praha je tedy velkým lákadlem pro všechny hráče Headisu, protože získají příležitost vidět celou světovou špičku v akci, dokonce si proti ní zahrát a samozřejmě tak získat body a umístění na světovém žebříčku Headisu.

Poděkování na tomto místě patří všem hráčům a hráčkám Headisu, byť se účastnili třeba jen jednoho turnaje! Bez jejich zájmu o Headis by nebyl takový rozvoj vůbec možný! Vedení Headis CZ a SK bude pro účastníky turnajů vytvářet stále lepší podmínky, v plánu jsou převratné události a mnoho vylepšení.

 

 

Facebook komentáře

příspěvků