Headis Beach Summer Challenge

Další turnaj ze série Headis CZ/SK 2017, proběhl 26.8.2017 na beach volejbalovém hřišti v areálu tenisové haly ROCI.

V úmorném vedru a na ostrém slunci, bojovali více jak 6 hodin hráči a hráčky Headisu o další, tentokrát tvrdě vybojované body do žebříčku. Kdo někdy vyzkoušel sportovat v písku, tak jistě chápe jak je pohyb náročný, zvláště, když je 35 stupňů na slunci. Headis Beach je o to náročnější turnaj, že je při něm, jako při jediném turnaji použít systém play off na dvě prohry, což znamená, že při první prohře v play off, zamíří prohraný hráč do spodního pavouka a může ještě v turnaji zvítězit. Tradičně jsme na turnaji přivítali další nováčky a oba dva potvrdili svoji kvalitu, svými výkony se absolutně neztratili.

Oba dva zdobila obrovská bojovnost a nasazení, které Wagasovi přineslo drobné zranění, ale i ta ke sportu patří, naštěstí u Headisu nejsou tak vážná, že by to hráče vyřadilo na delší dobu. Jak Lukáš Žáček, tak Zdenál Pohorský zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru a budeme se těšit na jejich další boje. Headis Summer Beach challenge nepřinesl žádné překvapení, favorité potvrdili svoji kvalitu a podle předpokladů se utkali v boji o nejvyšší příčky.

Kategorii žen ovládla suvérenka Tableminnie ( Martina Ambrožová ), před stále se lepšící dvojnásobnou juniorskou mistryní světa Duckcommanderem ( Kateřina Boháčková ). Brnonzovou příčku vybojovala stálice ženské kategorie Lenka .

V kategorii open ( muži a ženy společně ), nenechal nikoho na pochybách Kouba – Jakub Hájek o tom, kdo je v současné době nejlepším hráčem Headisu v ČR. Jeho forma má stoupající tendenci, své kvality potvrdil již na Mistrovství světa, kde mu unikl jen velmi těsně postup mezi nejlepších 16 hráčů světa v Headisu a Summer Beach challenge ovládl naprosto s přehledem. Paradoxně mu tentokrát největším soupeřem nebyl nikdo z dalších mužů, ale Tableminnie. V průběhu turnaje se utkali 3x a každý z jejich zápasů byl vrcholem turnaje. Třetí místo vybojoval šéftrenér reprezentace DJ Bohys ( Luděk Boháček ), což také nebylo žádné překvapení, protože má největší tréninkovou morálku a jeho technika úderů je velmi vysoké úrovni. V boji o bronz porazil 6. z Mistrovství Evropy, reprezentanta Slovenska Nossa ( Matěj Nosso).

Celý turnaj se nesl v uvolněnější atmosféře než obvykle, protože jsme se loučili právě s Nossem, který odjíždí studovat do Portugalska, kde bude také první vyslancem Headisu a na sportovní univerzitě v Coimbře, bude zaučovat portugalské studenty. Celá Headisová komunita mu přeje hodně úspěchů ve studiu a těšíme se na setkání při turnaji světového poháru v Rotterdamu. Závěrem tradiční poděkování všem, co se podíleli na úžasné atmosféře a hladkém průběhu akce. Nela Hrstková, šéfová areálu, zaslouží asi největší pochvalu. Její svatá trpělivost a řešení všeho s úsměvem, dává turnajům úplně jiný rozměr. Technický ředitel David Vedra, bez něj už si také naše akce nedovedeme představit. Fanoušci. Další velká komunita, kterou je potřeba zmínit a pochválit. Tradiční Hujerovi ( Boháček family, Lenka Mazalová a spol.), fanynky našeho vítěze Kouby, ti všichni opět přispěli k velmi povedení akci.

Tradičně děkujeme partnerům – Leram, Quick ( super ptáček ), Avetech, Vaření hravě ( ceny pro vítěze a všechny ženské fanynky nová kuchařka), fotografovovi – Petr Coufal a všem co přispěli dobrým jídlem a pitím ( Oťas, Wagas a další ).

Výsledky:

Kategorie muži :
  1. Kouba
  2. DJ Bohys
  3.Nosso
  4.Radim
  Kategorie ženy :
   1.Tableminnie
   2.Duckcommander
   3.Lenka

Facebook komentáře

příspěvků